Listopad 2016

Uvnitř mé hlavy, Francesca Zappia - recenze

30. listopadu 2016 v 2:17 | Elle |  booklist
Anotace:
Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou?
Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?

The Kingdom of The Elements - Prolog

13. listopadu 2016 v 14:24 | Elle

Kdysi dávno bylo jedno království ukryto kouzlem, aby jej nikdo nenašel. Ale nebylo to jen tak ledajaké království, bylo to království Elementum (z latiny - živel).
Vládli mu čtyři králové: vládce vzduchu, vládce vody, vládce země a vládce ohně. V království ovládali tyto živly všichni lidé, ale ne tak mocně, jako králové. Království bylo přístupné i lidem obyčejným, avšak jen do doby, než jeden z vládců zemřel - vládce ohně.
Po jeho smrti nastoupil na trůn jeho prvorozený syn, který byl tak chtivý po moci, že vládnutí ohni, využil k vládnutí celému království a díky tomu, že byly ostatní vládci staří a slabí, nedokázali bojovat dlouho.
Naštěstí jediný živel, kterému nikdo nevládl byl živel ducha, kterému vládlo v království jen pár lidí, říkalo se jim šamani. Šamani však nebyli silní, aby vládce ohně porazili, ale mohli před ním ukrýt svět obyčejných lidí, aby nebyli zotročeni a zabiti.
Během měsíce zemřeli i ostatní staří vládci a jejich synové se díky tomu konečně mohli bránit, ale válka bohužel trvá už několik staletí a pořád není u konce. Vládci úkol zvítězít předávali z generace na generaci a jelikož se za ta staletí zatím nikomu nepovedlo válku zastavit a nastolit mír, tak všem zbývá jediné, čekat a doufat, že jednoho dne se to povede.
Jenže stále se nenašel nikdo silnější, než vládce ohně a jeho chtivost, vše pohltit.

Až jednou se stalo něco zvláštního, něco, co se ještě nikdy nestalo. Vládci vody se na místo prvorozeného syna, narodila dcera. Pojmenovali ji Lotion (čti Lusion; z francouzštiny - Vodička).
Vládce vody věděl, že by to jeho dcera v těchto podmínkách nejspíš nepřežila, protože byla dívka. Proto požádal svého bratra a jeho ženu šamanku, aby jeho dceru vzal do země obyčejných lidí a ochraňovali ji.
Po třech letech vládci dala manželka syna, který se začal učit a připravovat na převezmutí vlády v budoucnu.

Tři roky před narozením Lotion se narodil syn králi ohně. Pojmenovali ho Ardente (z italštiny - hořící).


written by me

12. listopadu 2016 v 18:27 | Elle |  written by me

Jednorázové:
Kapitolové:


The Kingdom of the Elements

Překlad: Království Elementum

Popis: Pohádka o jednom království, kde vládly čtyři králové. Každý z nich ovládal jeden ze čtyř živlů vzduch, voda, země a oheň. Zamilovaný příběh o princi a princezně. Více o celém příběhu v prologu zde.
Kapitoly: Prolog-1-2-3-4-5-6-7-8

btw. Chyb si prosím nevšímejte, snažím se je opravit, ale některé tam prostě zůstanou.