The Kingdom of The Elements - Prolog

13. listopadu 2016 v 14:24 | Elle

Kdysi dávno bylo jedno království ukryto kouzlem, aby jej nikdo nenašel. Ale nebylo to jen tak ledajaké království, bylo to království Elementum (z latiny - živel).
Vládli mu čtyři králové: vládce vzduchu, vládce vody, vládce země a vládce ohně. V království ovládali tyto živly všichni lidé, ale ne tak mocně, jako králové. Království bylo přístupné i lidem obyčejným, avšak jen do doby, než jeden z vládců zemřel - vládce ohně.
Po jeho smrti nastoupil na trůn jeho prvorozený syn, který byl tak chtivý po moci, že vládnutí ohni, využil k vládnutí celému království a díky tomu, že byly ostatní vládci staří a slabí, nedokázali bojovat dlouho.
Naštěstí jediný živel, kterému nikdo nevládl byl živel ducha, kterému vládlo v království jen pár lidí, říkalo se jim šamani. Šamani však nebyli silní, aby vládce ohně porazili, ale mohli před ním ukrýt svět obyčejných lidí, aby nebyli zotročeni a zabiti.
Během měsíce zemřeli i ostatní staří vládci a jejich synové se díky tomu konečně mohli bránit, ale válka bohužel trvá už několik staletí a pořád není u konce. Vládci úkol zvítězít předávali z generace na generaci a jelikož se za ta staletí zatím nikomu nepovedlo válku zastavit a nastolit mír, tak všem zbývá jediné, čekat a doufat, že jednoho dne se to povede.
Jenže stále se nenašel nikdo silnější, než vládce ohně a jeho chtivost, vše pohltit.

Až jednou se stalo něco zvláštního, něco, co se ještě nikdy nestalo. Vládci vody se na místo prvorozeného syna, narodila dcera. Pojmenovali ji Lotion (čti Lusion; z francouzštiny - Vodička).
Vládce vody věděl, že by to jeho dcera v těchto podmínkách nejspíš nepřežila, protože byla dívka. Proto požádal svého bratra a jeho ženu šamanku, aby jeho dceru vzal do země obyčejných lidí a ochraňovali ji.
Po třech letech vládci dala manželka syna, který se začal učit a připravovat na převezmutí vlády v budoucnu.

Tři roky před narozením Lotion se narodil syn králi ohně. Pojmenovali ho Ardente (z italštiny - hořící).

 


Komentáře

1 Luciy Luciy | 15. listopadu 2016 v 16:47 | Reagovat

Moc se mi líbí ta myšlenka živlů :) jsem zvědavá, jak ten příběh začne :) každopádně slečně Lotion fandím už teď :D

2 Elle Elle | Web | 15. listopadu 2016 v 21:09 | Reagovat

[1]: děkuji :) budu se snažit přidat první kapitolu co nejdříve :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.