Prosinec 2016

Máte rádi trochu napětí?

12. prosince 2016 v 15:23 | Elle |  update

Sice nepokračuju v povídce, co jsem zveřejnila naposledy, ale nějak mě osvítilo tohle. Je to jen kratoučké, ale myslím, že by to mohlo nejaké emoce vzbudit. U mě byly již při psaní.


Zafoukal vítr jak jsem se ohlédla. Měla jsem pocit, jakoby mě někdo sledoval. Jen se mi to zdálo. Byl večer a já se právě vracela domů.
Proč jsou všechny ulice prázdné? Zastavila jsem se. Lampa nade mnou zablikala. Vzhlédla jsem k ní a pár kapek mi dopadlo na tvář.
Byl to tichý a chladnější večer. Neděle. Proč nikdo není venku?

Vidořád, Samantha Shannon - recenze

5. prosince 2016 v 21:42 | Elle |  booklist
Dávám sem anotaci i na první díl, jelikož tu recenzi na něj nemám a tato by se dala považovat za menší shrnutí obou knih. Recenze je spíš taková všeobecná nic neprozrazující. Je to hlavně proto, že bych nerada vyzradila něco někomu, kdo by si to rád přečetl, takže to je spíš mé doporučení knihy.

Anotace:
Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási "spojka" či "posel" - je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…
Anotace:
Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří.

Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím všechno teprve začíná: mnoho přeživších uprchlíků je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně.

Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko; vidopáni a vidopaní městských gangů dostanou pozvání na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství.

Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných camdenských katakomb, dřív než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.