Vidořád, Samantha Shannon - recenze

5. prosince 2016 v 21:42 | Elle |  booklist
Dávám sem anotaci i na první díl, jelikož tu recenzi na něj nemám a tato by se dala považovat za menší shrnutí obou knih. Recenze je spíš taková všeobecná nic neprozrazující. Je to hlavně proto, že bych nerada vyzradila něco někomu, kdo by si to rád přečetl, takže to je spíš mé doporučení knihy.

Anotace:
Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási "spojka" či "posel" - je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…
Anotace:
Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří.

Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím všechno teprve začíná: mnoho přeživších uprchlíků je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně.

Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko; vidopáni a vidopaní městských gangů dostanou pozvání na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství.

Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných camdenských katakomb, dřív než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.
Recenze:

Příběh: Jedná se o druhý díl Kostičasu. Už první knihou jsem byla nadšená a upřímně nevím, který díl je lepší. Kostičas mě hodně uchvátil, je to opravdu propracovaná kniha plná úplně jiného světa. Je pravda, že v obou knihách je spousta úplně nových výrazů, ale hned vás pohltí a nepustí dokud to nedočtete do konce, a že jsou obě knihy pěkně tlusté. Ale stojí za to. Začnete číst a po čase se i začnete ve slovech orientovat. Knihy jsem četla skoro s ročním rozestupem. Takže jsem si musela trochu rozpomenout, co bylo v předchodzím díle. Ale všechno tam bylo a tohle je kniha, co se jen tak nevypaří.

Jediné, co mě momentélně štve je, že další díl vyjde až někdy příští rok. A je to tak napínavý a poutavý příběh, že už aby to uteklo.

Ani nevím, co bych k příběhu řekla, prostě si to musíte přečíst.

Vůbec se nejedná o stejné prostředí jako v první knize, tam to bylo prostředí kde byla hlavní hrdinka zajatá v něčem co by se dalo pochopit jako koncentrační tábor, zatímco v druhém díle už je zpět ve starém životě, co vedla předtím. Ale zápletka je pořad lepší a lepší.

Někde jsem četla, že spisovatelce začínají říkat nová Rowlingová, ale bohužel já teda nejsem fanousek knížek o Harrym snažila jsem se je číst a nebavilo mě to. Ale filmy byly opravdu brilantní. Zatímco Harry byl spíše příběh pro děti aspoň na začátku, tohle je spíše pro dospělé a musím říct, že Kostičas je úplně jinde, ale musím uznat, že pár podobností v tom, jak je to propracované by se dalo přirovnat k Harrymu, ale příběhem určitě ne.

Moje celkové hodnocení je pět, ale kdybych mohla dát víc, tak klidně dám a nebudu šetřit. Stejně tak bych ohodnotila i první díl. Série by měla mít celkem 8 dílu. Jen se těším s čím dal chce spisovatelka přijít a moc se na to těším.

Hodnocení:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.